آونگ

خانه فرهنگ آونگ در سال ١٣٨٨ به مساحت ١٦٠ متر مربع و در منطقه ١٤ – محله قديمي بلوار ابوذر- با هدف ارتقاء سطح معلومات فرهنگي- آموزشي اهالي محترم منطقه ١٤ آغاز به فعاليت نمود. اين مركز فرهنگي در يك طبقه مجزا برخورداري از ٥ فضاي آموزشي با قرار گرفتن در بافت جمعي منطقه با تمام ظرفيت و امكانات در زمينه هاي همچون علوم قراني، رشته هاي هنري، زبان انگليسي، رايانه، اجراي برنامه هاي آموزشي متنوع تاثير گذار و جريان ساز اجتماعي آماده ارائه خدمات به عموم علاقه مندان می باشد.
info@avang-kh.ir
۰۲۱۳۳۶۵۳۳۳۴

در هنر مدرن هنرمند خود را به خط و شکل های ثابت و واقعی محدود نمی کند و هر آنچه به نظر زیبا و خلاقانه است ترسیم می کند . در این سبک از نقاشی ، نقاش با رنگ بسیار آزادانه و بدون هیچگونه چارچوب خاصی آثار زیبایی را خلق می کند .

هنر مدرن نشان دهنده مجموعه ای از ایده هاست که در میان نقاشان، مجسمه سازان، نویسندگان و هنرمندانی که به دنبال روش های جدید برای خلق هنر هستند مرسوم است . هنر مدرن با نگاهی به گذشته ( در حدود سال ۱۸۷۰ ) و با ورود رئالیسم شروع شد . رویکردها و سبکهای هنری در طول قرن بیستم کامل تر و به عنوان یک سبک شناخته شد . عصر مدرن در اواسط قرن نوزدهم با تجلیل از انقلاب صنعتی در اروپای غربی شروع شد و  با اختراع و در دسترس بودن گسترده فن آوری هایی مانند موتورهای احتراق ، کارخانه های بزرگ ماشینی و تولید برق در مناطق شهری سرعت و کیفیت زندگی روزمره به شدت تغییر کرد.  بسیاری از مردم از مزارع روستایی به مراکز شهر برای پیدا کردن کار مهاجرت کردند . با وجود این پیشرفت ها، نقاشان هم به سوی این منظره های بصری جدید جلب شدند . یک پیشرفت دیگر در آن زمان ، تکنولوژی مهم مرتبط با هنرهای تجسمی، یعنی عکاسی بود.  با پیشرفت تکنولوژی، عکاسی به طور فزاینده ای برای عموم مردم قابل دسترس بود و برای نقاشان و هنرمندان یک تهدید جدی محسوب میشد چرا که نه مجسمه سازی و نه نقاشی می توانست به همان اندازه جزئیات درعکس را به تصویر بکشد.  در نتیجه مهم شدن عکاسی، هنرمندان موظف به یافتن حالت های جدیدی بودند که منجر به ظهور پارادایم های جدید در هنر شد.